
Behorend bij de Protestantse gemeente Den Haag - Zuidwest
Liturgische bloemschikking zondag 27 november 2005
Eerste advent.
Op de vier adventzondagen vertellen we verhalen die de weg wijzen naar de stal, uit drie verschillende evangeliën:
Marcus, Johannes en Lucas. De evangelisten getuigen van het koninkrijk dat komt en beschrijven hoopvolle en bijzondere
gebeurtenissen die wijzen op de komst van de Messias.
Vandaag is Marcus aan het woord. Hij leert ons kijken naar kleine tekenen van hoop die getuigen van dat wat komt,
“leer van de vijgenboom deze les, zo gauw zijn takken uitlopen en in blad schieten, weet je dat de zomer in aantocht is”.
Advent komt van het Latijnse woord “advenire”, dat ‘naartoe komen’ betekent. Daarom is wachten een belangrijk kenmerk
van de adventstijd. Het leven van de gemeente is als een nachtwake totdat Hij komt. Maar het wordt hachelijk, als wij
niet waken, Hem niet opmerken en verkeerd reageren. Let dus op….er gaat wat gebeuren, Hij komt! Kijk naar de vijgenboom!
De tak met knoppen op de wereldbol houdt het leven verborgen: let op!. De wereldbol is donker, vol narigheid, verwijzend
naar de laatste dingen. Kostbaar is het leven, dat ook in de rieten mand (de teba) verborgen is, leven dat met ons
meetrekt, als het Woord van God. De guirlande van klimop (Gods trouw) verbindt de wereldbol met dat Woord, nu nog
verborgen leven!
Advent:
In een wereld vol dorre duisternis, gaan we op weg. Op zoek naar leven, dat licht is, leven dat verwarmt als de wind
uit het zuiden, leven verborgen in een knop, beschermd. Kostbaar leven om te bewaren in een doosje. Teba, verborgen leven,
trek met ons mee. We steken een kaars aan; licht en warmte om bij stil te staan.



Eerdere bloemschikkingen:
zondag 27 november 2005: Eerste Advent
Copyright © 2005-2020 Bosbeskapel